Cilt Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Özellikle kadınlar doğal güzelliklerini korumak için cilt temizliği için pratik bilgiler aramaktadır. Birçok kadının kendine has cilt bakım uygulamaları bulunmaktadır. Peki doğal olarak cildimizi nasıl temiz tutabiliriz?

Limon ile Sivilcelerden ve Bakterilerden Kurtulun

Bir kaç damla limonun sivilceleri nasıl yok ettiğini biliyoruz. Aynı zamanda bunu vücudunuz içinde kullanabilirsiniz. Limon her zaman cilt için yararlı olmuştur. Bir limonu sıkarak, temiz bir pamuk yardımıyla vücudunuzu silmeye başlayın. Bunu yaparken genital bölgelerinize uygulamamaya dikkat gösterin. Aksi halde yanmalara veya tahrişlere sebep olabilir. Vücudunuzu güzelce sildikten sonra 5-10 dakika bekleyin ve güzelce yıkanarak temizlenin.

Buz Tutmuş Maden Suyu ile Cilt Temizliği

Sıcak yaz aylarında bu işlem çok rahatlatıcı ve yararlı olmaktadır. Kış aylarında ise bu işlemi normal maden suyu ile de yapabilirsiniz. Buz tutmuş maden suyunu vücudunuzda temizleme yaparmış gibi gezdirin. Maden suyunun içerisinde bulunan mineraller cildinize iyi gelecektir. Güzelce cildinize uyguladıktan sonra 15 dakika kadar bekleyin ve ardından güzelce duş alarak temizlenin. Eğer sıvı olarak yapmak istiyorsanız, yine temiz bir pamuk yardımıyla maden suyuyla vücudunuzu silin. İşlem bittikten sonra 15-20 dakika kadar bekleyin ve duş alın.

Dudak Çatlakları ve Cilt İçin Bal

Bal her zaman dudak çatlaklarına iyi gelmiştir. Ruj sürer gibi dudaklara sürülen bal çatlakları yok etmektedir. Tabi bu balı yalamadan durmanız gerekiyor. Bal dudakta en az 15 dakika kadar durmalıdır. Diğer bir yandan ise cilt sağlığı için faydalı olan bal vücudu temizlerken aynı zamanda da cildi güzelleştirmektedir. Bir su bardağı suyun içerisine bir tatlı kaşığı bal atarak karıştırın. Bal kaşıktan yok olana kadar karıştırın.

Daha sonra eliniz yardımıyla balı masaj yaparmış gibi vücudunuza yavaş bir şekilde sürün. Yine genital bölgelere dikkat edin ve buralara sürmemeye çalışın. Masaj yaparmış gibi bütün balı yüzünüz dahi vücudunuza yedirin. Ardından 15 – 20 dakika kadar bekledikten sonra çok güzel bir şekilde duş alarak temizlenin. Bu işlemi 10 günde bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Exit mobile version