Düğün İçin Örgülü Saç Modelleri

İlkbahar ve yaz ayları beraberinde düğünlerin en fazla olduğu zamanları da getiriyorlar. Özellikle düğüne giderken kimi zaman saçımızda hangi modeli tercih etmemiz gerektiği hakkında kararsızlıklar yaşayabiliyoruz. Düğün için örgülü saç modelleri adlı yazı dizimizle sizin için en trend ve göz dolduran saç modellerini sizler için bir araya getirdik.

Düğüne giderken çoğu zaman sıkı sıkıya toplanmış bir saç yerine daha doğal duran salaş saç modelleri arasından seçimimizi yapmak isteyebiliyoruz.

Özellikle saçlarınız çok kolay bozuluyorsa iyi bir şekilde toplanmışsa biraz bozulsa bile salaş bir saç modeli olduğu için fazla sırıtmayacaktır.

Tamamen büyük örgüler yerine salaş bir saç tercihine yakışacak mini bir örgü de düşünebilirsiniz. Özellikle çok yakınınızın bir düğünü ise saçlarınızı mini taşlı bir aksesuarla da taçlandırabilirsiniz.

Eğer görkemli bir saç düşünüyorsanız iyice salaş ve kabarık saç modellerine de bakmanızı tavsiye ederim. İri dalgalar, iri topuzlar ile dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Salaş ve zarif görünümlü bir saç düşünüyorsanız yukarıdaki gibi bir saç modeli de düşünebilirsiniz. Yanlardan biraz bırakacağınız tutamlar ile düğüm topuz da tercih edebilirsiniz.

Gelinlerin düğün için en sık tercih ettiği saç modelleri dersek ilki topuz ikincisi ise örgülü saç modelleridir. Bunun bir sebebi de örgüyle yapılan bir çok saç modeli diyebiliriz.

 

Özellikle hakim yaka veya yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi yaka kısmı çok açık olmayan gelinlik tercihiniz olacaksa toplu saç modellerine bakmanızı tavsiye ederim. Aynı şekilde sırt dekoltesi olan bir gelinlik ise topuz gibi enseyi açıkta bırakacak saç modelleri tercih edilmesi gerekiyor.

Bu özel gün için iri bir örgünün gelmesiyle başlayan kabarık bir topuz modeli de düşünebilirsiniz. Saçlarınıza ise canlı çiçek veya uyum sağlayacak canlı çiçekler ile taçlandırabilirsiniz.

Özellikle katlı kesim saçlarınız var ise yanlardan bırakacağınız minik tutamlar çok hoş duracaktır. Eğer tamamen düz ise maşa desteği ile saçlarınızın ön kısmını bukle haline getirerek daha kısa gösterebilirsiniz.

Salaş bir şekilde tercih edilmiş iri örgü dalgalarını da tercih edebilirsiniz. Tersten örgüymüş gibi görünen bu örgü modelleri oldukça popüler hale geldi. Hollanda Örgüsü de iri üç boyutlu gibi görünen örgü modellerine deniliyor.

Aksesuarlar son zamanlarda saç modellerinde çok sık tercih ediliyor. Önceleri sadece iri taçlar varken artık daha zarif veya desenli taçlar, canlı çiçeklerden oluşan taçlar yer alıyor.

Özellikle düğününüz bahar zamanı olacak ise o dönemi andıran yaprak motiflerinden faydalanabilirsiniz.

Bu aksesuarları kullanmak için illaki topuz saç modeli gerekmiyor tabi ki. Gün boyu düşerek sizi rahatsız etmeyecek olan bir yere düzgün tutturulduğu müddetçe rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Topuz modelleri özel gün konseptlerinin vazgeçilmez saç modeli… Bu özel günlerde saçları düz bir hale getirmekten ziyade örgüyle hareketlendirmeyi düşünebilirsiniz.

Alın bölgesinden arkaya doğru gelen ikili şerit halindeki örgüyü tepeden toplanmış topuz modelinde düşünebilirsiniz. Özellikle gün boyu saçım bozulmasın rahatça kullanabileyim diye düşünenler için ideal bir seçim olacaktır.

 

İri bir topuzun etrafından geçecek şerit halinde örgüleri de düşünebilirsiniz. Saçlarınızın üst tarafını basık yaptırmayarak daha kabarık ve hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Exit mobile version