Evlilikte Cinsellik Hangi Sıklıkta Olmalı

Eşiniz ile her gün cinsel ilişkiye girmek zorunda değilsiniz ancak iki tarafın da mutlu olması için evliliğin olmazsa olmazlarındandır. Cinsel birliktelik için mutlaka partnerinize zaman ayırmalısınız, mutlu olmayan çiftler genellikle bu durumdan muzdarip olmaktadırlar. Mutlu olan çiftler hem yeni evli oldukları, hem de eşlerine zaman ayırdıkları için cinsel hayatlarından memnun olmaktadırlar.

 

Evlilikte İlk Yıl Cinsellik Hakkında Bilgiler

Bir ilişkinin ilk yılında genellikle cinsel doyum ve sıklık cinsel ilişki çeşitliliği açısından en heyecan verici yıllar olarak kabul edilmektedir. Evliliklerde ilk yıl da cinsel birliktelik ayda 20 veya daha fazla olabilmektedir. Ancak zamanın ilerlemesiyle bu sayı en aşağılara kadar inmektedir.

Yıllara Göre Evlilikte Cinsel İlişki

Evlilikte 3. Yıl Cinsel Birliktelik

Zaman ilerledikçe aynı evde bulunduğunuz partnerinizden soğuyabilirsiniz. Ancak bu durumu tam tersine çevirebilirsiniz. Evliliğinizin 3. yılında cinsel birlikteliğiniz azalabilmektedir. Ayda 16 kez birliktelik yaşayabilirsiniz. Fakat bu birliktelik 3. yılınızdaki sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Yıllar geçtikçe, bir şey değişmez: bir ilişki ilk heyecan aşamasını geçtiğinde, çiftin birliktelik sıklığı düşmektedir. Ve bu durum insanların çoğunluğunun başına gelmesine rağmen zihninizde sorular oluşturmaktadır.

5 Yıllık Evlilikte Cinsellik

Konuyla ilgilenen herkesin, psikologların ve aile ilişkileri danışmanlarının görüşleri, bir konuda hemfikirdir. En önemlisi çift arasında iletişim kurmak ve önemli sorun hakkında konuşabilmektir. Her ikisi de olup bitenler için mutsuz hissetmiyorsa, o zaman bir ilişkide seks eksikliği bir sorun değildir. Ancak evliliklerde 5. yıl da haftada genellikle 3 kez birliktelik yaşanabilmektedir.

10 Yıl ve Üzeri Evlilikte Cinsel İlişki

Psikologlar pek çok insanın seks eksikliği veya ne kadar zaman harcadıkları konusunda endişelenmelerine gerek olmadığını vurgulamaktadır. Eşlerin arasın da bir sorunu varsa, o zaman çift ile temas arasındaki iletişimi geliştirmek gerekmektedir. Evliliklerin 10 . yılların da neredeyse cinsel birliktelik bitme noktasına gelebilmektedir. Bu sayı ayda bir kez olabilmektedir.

 

Kaynak : https://www.qkadin.com/evlilikte-cinsellik-hangi-siklikta-olmali.htm

Exit mobile version