GÖZ ALTI TORBALARINA BİTKİSEL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Zeytinyağlı çay

Göz altında oluşan şişkinliklerle başa çıkmak için demlenmiş çayı kullanmak, aslında çok eskiden beri bilinen etkili bir yöntemdir. Sabahları gözlerinizin şiş olduğunu hissediyorsanız, daha önce demlenmiş bir poşet çayı saf zeytinyağına batırın ve buzdolabında biraz soğutun. Daha sonra gözlerinizi kapatarak çayla masaj yapın.

Çilekle çözüm

Madem yaz ayındayız, o zaman yazın tüm güzelliklerinden faydalanalım. Göz altı torbalarınızı çileklerle tedavi edebilirsiniz. Nasıl mı? Çilekte bulunan  alfa hidroksi cildi yumuşatıyor ve gençleştiriyor. Çilekleri buzdolabında bekletin ve göz altı torbalarına koyarak masaj yapın. Ya da çilekleri ezebilirsiniz de.

Yumurta akı

Yumurta aklarını sadece tatlı yapımında kullanmayın. 1 yumurta akını çırpın ve göz altlarınıza sürün. Yumurtanın içinde bulunan protein, göz altlarınızı besleyerek şişkiliklerin inmesine yardım eder.

Salatalık

Belki de bilinen en eski yöntemlerden biri olan salatalık, göz altı torbaları için doğal yöntemlerden biridir. Salatalığın anti-inflamatuar özellikleri şilikleri indirmek için birebirdir. Salatalığı rendeleyerek ya da keserek gözlerinize masaj yapabilirsiniz.

Soda

Buz kalıplarına soda doldurun ve yüzünüzü, göz altlarınızı soda ile temizleyin. Maden suyu ile cildinizi temizlemek, cildinize canlılık ve parlaklık katar. Göz altı torbaları için bitkisel çözümler arasından en etkili olanlardan biridir.

 

Kaynak : https://www.yuksektopuklar.com/goz-alti-torbalari-icin-bitkisel-cozumler-11663

Exit mobile version