Lazer Epilasyon Yüzünden Oluşan Lekeler Nasıl Tedavi Edilir

Lazer epilasyon kadınların en büyük problemi olan kıl sorununa büyük oranda çözüm sunan bir yöntemdir.

Ama bazen istenmeyen durumlar oluşabilir. Cilt tipine uygun olmayan cihaz kullanımı, cilt rengine uygun olmayan derecelerde yapılan lazer uygulamaları halka halka yanıkların oluşmasına neden olur. Bunlar normal ten renginizden farklı bir renkte oluşurlar. Bazen de lazer uygulamaları sonrası güneşin ortaya çıkardığı sorunlar başlar özellikle cildinizi iyi koruyamadığınızda güneş nedeni ile lekeler oluşur. Güneş lekelerinden korunmak için güneş koruyucu kremler kullanmak sorunla karşılaşma riskinizi azaltacaktır. Her iki durumda sizi mutsuz eden sonuçlar oluşacaktır. Bu süreçte genel olarak kullanılacak kremler söz konusudur. Hangi kremin bu mücadele de size fayda sağlayacağından bahsedelim ve bu konuda bilgi vermeye çalışalım.

Eczanelerden temin edebileceğinizi kinerase marka ürünler yanık, yara ve ameliyat izlerini de giderir. Lazer yanıklarında da sonuç olabileceğiniz bu kremi kullanmanız yararınıza olacaktır.

Lazer yanıklarına çare olabilecek izlerinizi hafifletecek bir diğer krem ise Modecassol ve Bepanthene merhemini karıştırarak oluşturacağınız karışımdır. İki kremi birlikte iyice karıştırdıktan sonra sorunlu olan bölgeye her gün düzenli olarak uygulayın lekelerde düzelmeyi muhakkak göreceksiniz.

Lekelere iyi gelen kremler arasında sayılabilecek bir diğer krem advantandır. Eczanelerden temin edilebilir.Özellikle yanıklarda son derece etkili olan silverdin krem ile durumuna çare üretebilirsiniz.

Ancak tüm bu belirtmiş olduğumuz kremleri kullanmadan önce doktora başvurmanız gerekmektedir. Her cilt tipi farklı özelliklere sahip olduğu için en uygun krem doktor tavsiyesi ile tespit edilecektir.

Bunların dışında kullanılabilecek bazı bitkisel işlemlerde söz konusudur. Birazda evimizde bulunan doğal ürünlerle neler yapabiliriz bunlardan söz etmek istiyorum.

Arnavut kremi olarak bilinen genelde Arnavut kadınlarının güzellikleri için evde yapmış oldukları bu kremi ne yazık ki dışarıda bulmanız mümkün değildir. Tanıdığınız bir Arnavut varsa onlara başvurun bu sırrı sizinle paylaşmayacaktır ama size yapıp verecektir. Kremin tek kötü özelliği cildi çok beyazlatmasıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası Doğal Çözümler
Her dert için çare olan zeytinyağı mucizesini denemelisiniz. Zeytinyağını sorunlu bölgeye uygulayın iyice masaj yaparak deriye nüfuz etmesini sağlayın.

Cilt lekelerinin en güzel çarelerinden biri de limondur. Limon içerisinde bulunan maddeler beyazlatma özelliğiyle hem doğal hem de güvenli bir seçenektir. İçerdiği asit ve c vitamini antioksidan özelliği göstermekte ve koyulaşmış cilt lekelerinin düzenlemesine yardımcı olmaktadır. Limonu ortadan ikiye ayırın ve yarım limon suyunu sıkın bir parça pamuk yardımıyla cildinize uygulayın en az bir 1 saat beklemenizi tavsiye ediyoruz daha sonra ılık bir su ile cildinizi yıkayın. Ancak limon suyu uygulaması yapıldıktan sonra güneşe çıkmamaya özen gösterin aksi durumda cilt lekeleriniz düzelmeyecek asit nedeniyle hassaslaşan cildinizde yeni güneş lekelerin oluşmasına neden olacaktır.

Limon suyu tek başına uygulanabileceği gibi zerdaçal tozu ile karıştırılıp bir maske olarak da kullanırsanız lekelerinize iyi gelecektir. Bir diğer yöntem limon suyu ile domates suyu karışımıdır. Bu karışımları cildinize uyguladıktan sonra yarım saat bekletin ve daha sonra ılık su ile yıkayınız. Bal ve limon karışımı ayrıca limon suyu yerine portakal suyu da kullanılabilir.

Süt ve yoğurt ile hazırlayacağınız maskelerde cilt lekelerinize iyi gelecektir. Yoğurt sütten oluşur süt ve yoğurt içerisindeki laktik asit ciltte oluşan kahverengi lekelerin çözümünde en etkili yollardan biridir. Yoğurt tek başına kullanılabileceği gibi limon ile karıştırılarak da uygulanabilir. Bir süre bekledikten sonra cilt yıkanmalıdır. Düzenli kullanımda lekelerin azaldığı görülecektir.

Exit mobile version