Saç düzleştirici krem nedir ve nasıl kullanılır?

Herkesin saç tipi farklıdır. Kimileri kıvırcık ve dalgalı saçlara sahipken kimi düz saçlara sahiptir. Her saçın kendine özgü bir güzelliği bulunsa da daha derli toplu bir görünüm elde etmek için akla gelen ilk seçenek saçları düzleştirmek oluyor. Her gün saç düzleştirmekten sıkılan ve yorulan çoğu kadının hayali ise doğuştan düz saçlara sahip olmaktır. Ancak saç yapısını kalıcı bazı işlemler uygulamadan değiştirmek mümkün değil. Geçici ya da kalıcı olsun her işlemin saça zararı olabilir. Kimse düz saçlar elde etmek için saçlarının zarar görmesini ya da mat durmasını istemez. Bu nedenle kıvırcık ya da dalgalı saçlarınızda kalıcı saç düzleştirme yöntemlerinin yanında geçici düzleştirme istiyorsanız saçlarınıza ekstra önem vermeniz ya da saç düzleştirme işlemini daha seyrek sıklıklarda yapmanız gerekiyor.

Saç düzleştirici ve fönü yoğun olarak kullanmanız gereken yöntemlerin yanı sıra saçlarınızı düzleştirmek için başka yöntemler de kullanabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi saç düzleştirici krem. Saç düzleştirici kremler sayesinde saçlarınızın geçici olarak düz ve yumuşak olmalarını sağlayabilirsiniz. Bu kremler, yapı olarak ısıyla karşılaştıklarında aktif hale geliyorlar. Kulağa oldukça ilginç gelebilir, ancak bu kremleri uygulamak o kadar da zor değil. Saç düzleştirici krem ile ısı kullanmanız gerekse de krem kullanmadığınız halinize göre bu durumda çok daha çabuk ve sağlam sonuçlar elde edebileceksiniz. Gelin saç düzleştirici kremi nasıl kullanmanız gerektiğine dair ipuçlarına birlikte göz atalım.

 

Saç düzleştirici kremi nasıl kullanmalıyım?

Saç düzleştirici kremler için internet üzerinden ya da mağazalardan alabileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Piyasada pek çok düzleştirici krem bulabilirsiniz, bunlardan hem saç tipinize hem bütçenize uygun olanını mutlaka bulabilirsiniz. Gerek içeriklerine bakarak gerekse hakkında yapılan yorumlara bakarak alacağınız iyi bir saç düzleştirici kremi uygulamak için uymanız gereken bazı adımlar var. Öncelikle kremi kullanmadan önce saçlarınızın temiz olması gerekiyor. Bu nedenle işlemden önce saçlarınızı güzelce yıkayın. Ardından ıslak saçlarınızı bir havlu yardımıyla kurulayın ve saçınızdaki bütün fazla sudan kurtulun. Saçlarınız şimdi saç düzleştirici krem için hazır hale geldi. Çünkü kremi uygulamadan önce saçlarınınızın hafif nemli olması gerekiyor. Kremi uygulamaya geçmeden önce saçlarınızın karışıklığını çözmek için bir fırça yardımıyla yumuşakça tarayın.

Ardından kremden küçük bir miktar alıp avcunuzun içinde yayın. Saç düzleştirici kremi ilk defa kullanıyorsanız kullanacağınız miktarın yetip yetmeyeceğinden emin olamayacağınız için önce küçük miktarlarda uygulamayı deneyin. Çünkü yetersiz gelirse daha fazlasını zaten sürebilirsiniz, ancak fazla miktarın saçınızı ağırlaştırmasını istemezsiniz. Avuç içinizde dağıttığınız kremi bütün saç boyunuza uygulayın. Özellikle uçlara daha çok uygularsanız saç kırılmalarının önüne geçebilirsiniz.

Saçınıza sürdüğünüz kremi sık bir fırçayla dağıtmak için bütün saçınızı tarayın. Bu şekilde saçınızın her tarafına kremin eşit bir şekilde dağılmış olduğundan emin olun.

Kaynak : https://www.aysetolga.com/sac-duzlestirici-krem-nedir-ve-nasil-kullanilir

Exit mobile version