Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç uzatmak uzun bir süreçte meydana gelen bir durum. Saçlarınızı doğru bakım ile uzatmazsanız ileride saçlarınız ile ilgili çok daha sık sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yazımızda sağlıklı saç uzaması ile ilgili bilgilere yer vereceğiz.

Saç uzatırken öncelikle aceleci davranmamak gerekiyor. Saçlarınızı çabuk çıkaracağını söyleyen saç serumları gibi ürünlerden uzak durmanızda fayda var. Onun yerine saçları besleyen saç serumu, saç bakım yağı gibi ürünleri kullanmanızı öneriyoruz.

Saç uzaması herkesin gözünü korkutan bir olay olmasına rağmen, saçları aynı zamanda güzel görünüme kavuşturacak bir bakımdır. Hızlı saç uzamasını önermiyoruz çünkü doğallığını ve kalitesini düşürür. Bunun yerine zamanında ama sağlıklı saç uzatmayı tavsiye ediyoruz. Doğal ışıltısını, saç tellerinin kalınlığını kazanmasına yardımcı olmak adına günlük yapacağınız saç bakım yağları kürleri ile saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatırken aynı zamanda saçlarınızın bakımını da doğru şekilde yaparak geleceğe bir yatırım yapmış olacaksınız. Normalde kısa saçlı insanlar günlük saç bakımlarını aksattığı için, saç uzatmaya karar verdiklerinde saçlarına günlük bakım yaptıklarından dolayı, saçlarındaki güzellik ve kalite farkı çok kısa sürede gözle görülür noktaya geliyor.

Eğer özel şampuan ve saç bakım kürleri kullanıyorsanız, sağlıklı saç uzaması için günlük şampuan ve saç bakım serumlarını kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle saçınız günden güne sağlıklı bir şekilde uzarken, günlük bakımı sayesinde de doğal ışıltısına kavuşacaktır.

Her gün bakım sonrası saçlarınızı taramanız, saç köklerinizin hava almasını ve rahatça uzamasını sağlayacaktır. Sağlıklı saç uzatma sürecinde saçlarınıza fön gibi dış müdahalelerde bulunulmamasını tavsiye ediyoruz. Çünkü sağlıklı saç uzatma sürecinde saçın doğal şekilde kendi kendine, takviyelerle uzaması onun uzun süreler güzel ve bakımlı kalmasına olanak sağlayacaktır.

Evde yapabileceğiniz zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı gibi saç bakımında da kullanılan yağlarla hafta birkaç gün bakım yaparak saç köklerinizi besleyebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, saçlarınızı uzatırken aceleci davranmayıp sağlıklı saç uzaması için günlük olarak saç serumu, günlük şampuan ve saç bakım yağlarını kullanarak uzun yıllar sorunsuzca sizi mutlu edecek, bakanları da kıskandıracak saçlar elde etmeniz işten bile değildir.

 

Kaynak : https://bioxcin.com.tr/Sac-Bakimi/Saglikli-sac-uzatma-yontemleri

Exit mobile version