Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon konusunda bilmek istediğiniz her şey burada! İstenmeyen tüyler tüm kadınların kabusu gibidir. Yaz sıcaklarında ağda yapmak, jilet- tüy dökücü gibi ürünler kullanarak istenmeyen tüylerle baş etmeye çalışmak ne yazık geçici çözümlerdir. Ama lazer epilasyon yaptırdığınızda bu problemden ebediyen kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yaptırılmalı?

Lazer epilasyon için en uygun dönem sonbahar, kış veya ilkbahar aylarıdır. Çünkü yazın yakıcı güneş etkileri lazer epilasyon konusunda  ciltte negatif olumsuzluklar yaşamanıza sebep olabilir. Ayrıca epilasyon yöntemi uzun süreli çarelerden olduğundan bu mevsimlerde çok  tercih edilen bir yöntemdir.

Lazer epilasyon yaptıracaksanız öncelikle nereye başvuracağınızı iyice araştırmalısınız. Örneğin bazı dermatologlar ve doktorları seçmeniz uzmanlık alanları olduğundan sizin için daha sağlıklı olabilir.  Bu konuda ücretsiz danışma hizmeti veren yerlerle bağlantı kurarak danışmak için randevu alabilirsiniz.

Epilasyon yöntemi en çok cilt teni açık ve koyu renkli tüylere sahip olan kişilerde iyi sonuçlar vermekte. Yanı sıra ince ve açık renkli tüylerdeyse pek iyi verim alınamıyor.  Ayrıca yaptıracağınız alanı iyi belirlemelisiniz. Lazer epilasyon, neredeyse tüm vücuda uygulanabiliyor. En çok da göz – kaş bölgeleri  iğneli epilasyon  için uygun.


Lazer Epilasyon Öncesi Ve Sonrası

İlk bakışta Lazer epilasyon yöntemi;  tıraş ya da ağda gibi diğer tüylerden kurtulma yöntemlerine göre  pahalı gelebilir ama emin olun ki yaşamınız boyu bu ürünlere harcayacağınız maddi manevi yük, birkaç seans yaptıracağınız epilasyon yönteminden kat kat fazla tutmakta.

Epilasyon yönteminin vücudunuzda kalıcı olmasını istiyorsanız, minimum  6-9 seans kadar yaptırmalısınız. Ek bilgi olarak belirtelim ki epilasyon yaptırmadan önce antibiyotik kullanmamalısınız. Yanı sıra işlem öncesinde ağda yapmamalı ve cımbız kullanmamalısınız.
Öte yandan randevunuz öncesinde tıraş olmalısınız.
Bu durum lazerin follikülleri görmesine olanak tanır. Epilasyon cihazı çok fazla canınızı acıtmayacağı gibi hafif bir yanma hissi de yaratacaktır. Lazerin ardından tüyler 2 hafta içinde düşmeye başlar. Belki tek seferde düşmezler ama kimi bölgelerdeki tüyler daha geç yok olabilir.Bu yüzden paniklememelisiniz.

 

Exit mobile version